Bu haber kez okundu.

GÜRALP VİNÇ'İN AR-GE ATAĞI

Çağdaş yönetim tekniklerine uygun olarak organizasyonunu şekillendirerek çok önemli atılımlara imza atan Güralp Vinç, gelinen süreçte yerli piyasanın adından sıkça bahsettiği önemli firmalardan biri olmasını başardı. Güralp Vinç Satış koordinatörü Mehmet Yıkılmaz’la katıldıkları WIN Fuarı’nda konuştuk.

Güralp Vinç’in 1991 yılında kurulduğunu  merkezinin İzmir olduğunu dile getiren Yıkılmaz, “Kendi satış organizasyonunu kurup bunu uzun yıllar devam ettiren öncü firmalardan biriyiz. İzmir merkezi hariç, Bursa, İstanbul, Ankara ve Konya’da bulunan bölge ofislerimizle müşterilerimize satış ve satış sonrası servis hizmetlerimizi veriyoruz.  Bu organizasyon yapımız yaklaşık 13 yıldır büyüyüp gelişerek devam ediyor. Biz de bunun karşılığını tüm olumsuz rekabet koşullarına rağmen alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güralp Vinç olarak sektörde bir ilke imza atarak Ar-Ge  merkezini kurup  çok önemli bir atılım yaptıklarını kaydeden Yıkılmaz, “Vinç sektöründe ülkemizde üretilemeyen ürünlerin üretilmesi, bir takım kompanentlerin yerleştirilmesi  konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Ar-Ge merkezimizde 35 kişilik bir ekip oluşturduk” dedi.

Güralp Vinç’in standart ürünlerinin yanı sıra birçok özel ürünle de müşterilerinin taleplerine cevap vermekte olduğunu belirten Yıkılmaz konu hakkında şunları söyledi:  “Özellikle otomasyona dayalı projelerde, yüzde yüzü kendimize ait çözümleri piyasaya sunuyoruz.  Cam, alüminyum, galvaniz, boya, yüzey kaplama işlemleri gibi sektörlerde tamamen otomotize edilmiş sistemlerle malzeme aktarımlarının yapılmasını sağlayabiliyoruz. Burada farklı işbirliklerine de gidebiliyoruz. Yani otomasyonla ilgili ekipmanlar sağlayıp otomasyonların firmalar tarafından yapılması seçeneklerimiz de bulunmakta.”

“İhracatta hedef pazarlarımızı değiştirdik”

İhracat konusunda oldukça farklı adımlar attık. Hedef pazarlarımızı değiştirdik. Şu anda Kanada, Yeni Zelanda, Rusya, Güney Afrika’yla yoğun olarak çalışmaktayız. Bunun yanı sıra neredeyse ayak basmadığımız kıta kalmadı. Şimdi bu networku daha da genişletmek için çalışıyoruz. Avrupa’daki kontaklarımızı artırmak istiyoruz. Bu amaçla da fuarlara çok yoğunlaşıyoruz.  Fransay2la yakın bir zamanda bir bayilik anlaşması imzaladık. Romanya çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Polonya ile sıcak görüşmeler içerisindeyiz.

Açıklamalarında katıldıkları WIN Fuarı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yıkılmaz, “Fuarlarda işlerimizi rahat ve çok geniş bir kitleye anlatma imkanı yakalıyoruz. Sadece kendi sektörümüz değil , fuara katılmış diğer sektör firmalarının da durumlarını görüp ekonomimizin genel gidişatı hakkında bir fikir sahibi olma imkanı da oluyor. Yine yurt içinde yakalanan yurt dışı kontaklar da fuarların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. WIN Fuarları özellikle yurt dışından getirttiği alım heyetleriyle çok önemli bir işe imza atıyor” dedi.

“Üretici enflasyonu”

Ülkemizde maalesef bir üretici enflasyonu yaşanmakta. Bu çok önemli bir konu. Öncelikle otoritenin denetim mekanizmalarını sağlıklı bir şekilde çalıştırmaya başlaması gerekiyor.  Vinçlerin denetimlerinin sadece ürün üzerinde değil  üretici bazında da yapılması gerekiyor.  Sektörümüzü iyileştirmek adına atılacak adımlarda bunların da göz önünde tutulacağını umuyoruz. Çünkü bu ülkenin ihracatını artırmak istiyorsak iç pazarımızdaki kaliteyi artırmamız gerekiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol