Bu haber kez okundu.

HARUN ÖZDEMİR: EMİN ADIMLARLA BÜYÜYORUZ

Harun Makine Genel Müdürü Harun Özdemir, kaliteden ödün vermeden emin adımlarla büyümeye odaklandıklarını ifade ediyor.

Harun Makine, kaliteli ve ekonomik çalışmaları ile müşterilerinden tam not alıyor. Konuyu Harun Makine Genel Müdürü Harun Özdemir ile konuştuk.

Harun Makina’nın faaliyet konuları nelerdir? Sektörün genç yüzü olarak bu sektörü nasıl görüyorsunuz?

Faaliyet konularımız öncelikli olarak platform... Devamında forklift vinç ve nakliye hizmetleri vermektir. Aslında Özdemir Vinç olarak 1996’dan beri vinç ve platform sektöründeyiz. Harun Makine kiralama olarak da 2015’ten beri sektöre hizmet veriyoruz. Bu sektör büyümeye başlamış yeni bir sektör, istihdam ve işe açık bir sektör... Tek eksiğimiz kaliteli personel yetiştirmiyoruz.

HEDEFİMİZ 2. ŞUBEMİZİ AÇMAK

Hedeflerimiz parkurumuzda bulunan 50 makineyi 100 makineye çıkartmak ve baba-oğul olarak 2. şubeyi açmak. 2017 yılı sonundan itibaren bu zamana kadar 10 adet dingli marka akülü platform alımımız oldu. Houlette’den ise 6 adet eklemli platform aldık 1 tanesi akülü eklem diğerleri dizel eklem.

2018 hedefleriniz neler olacak?

2018 yılında ise  18 metre akülü eklem ve yine houletteden 18 dizel makaslı  almayı düşünüyoruz. Kaliteli makinaları ve servis elemanı olan firmalardan yatırımlarımıza devam etmek istiyorum.

İŞİN HAKKINI VEREN ELEMAN YOK

Sektörde bir çok sorunumuz var. Bu sorunların belli başlıları; işi hakkıyla bilen ve yapan elemanların olmaması. Kiralamada makineyi gönder gelsin mantığıyla değil deneyimli kişiler tarafından eğitim verilerek ve gerekli evrakların istenmesiyle kiralama yapmak, ama biz her ne kadar evrak istesek de müşteriden bu hırsızlık vakalarının önüne geçmek zor, çünkü kanunda bununla ilgili bir düzenleme ve yaptırım yok. Bu sorunlara çözüm bulmak sesimizi duyurmaktan geçiyor. Bunun için de dernekler kuruluyor. Platformder bunun bir örneği... Bu sektör hızlı bir artış içerİsinde. Bunun hem avantaj hem de dezavantajları var. Makinelerin kullanımı yaygınlaşıyor talep artıyor  ve bu talep artışına yanıt vermek gerekiyor. Bunun için yatırım yapmak gerekiyor ama gerek ülkemizin gerek de dünyanın bu zor günleri insanı düşündürmüyor değil. Makinelerin gerek kiralanması gerek de satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu sektörümüzde hem bizlere hem makine satan firmalara hem de medyaya çok büyük işler düşüyor. Birbirimizden haberdar olmalıyız bu işi de Net Medya layıkıyla yerine getirmekte. Ve her şeyden önemlisi verilen sözlerin tutulması gerek. Biz kiralamacı firmaların gerekse de satan firmaların makinelerinin arkalarında olmaları bizleri mutlu eder.

HARUN OZDEMİR  KİMDİR?

1996 yılında doğdum. Aslen Bolulu’yum. İlk ve orta okulumu Gebze-Kocaeli’nde okudum. Benim sürekli çalışma isteğimi babamdan ve ilkokul öğretmenimden gelir. Öğretmenim; “Çalışmak insana direnç kazandırır” derdi. Aslında sektörün genç yüzü sayılmam. Çünkü 10 yaşımdan beri okuldan arta kalan zamanlarda bir fiil babama vinç işlerinde yardımcı oldum. İş görüşmelerine gittim, muhasebesini tuttum, önem arz eden işlerin başında bizzat durarak operatörlere yardımcı oldum. Şu an İstanbul Aydın Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisiyim. Okuduğum okulu tam burslu kazandım. 2015 yılından itibarende ise bu sektöre resmi olarak girdim. Kurmuş olduğum Harun Makine Kiralama olarak platform vinç forklift ve nakliye hizmeti veriyorum. İşimi severek yapıyor ve yaptığım arkasında duruyorum. Kendi makinelerimin servis ve bakım işlemlerini kendim yapıyor aynı zamanda da kiralamaya da bakıyorum İşlerden kalan vakitlerde ise okula devam ediyor ve yeni çıkan makineleri takip ediyorum. Yeni projelerle ilgileniyorum. En büyük hedefim ise bu sektörde çalışan makine ve ekipmanların eksikliklerini gidermek ve en ideal mükemmel makinayı yapmak. Sektörümüze dair ümitlerim var. kendi makinalarımızı kendimiz yapmak, Türkiye olarak ithal makine değil ihracatını yaptığımız makineleri kullanmak en büyük amacımız olmalı...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol