Bu haber kez okundu.

MLS PLATFORM, SEKTÖRDE FARKLILIK YARATMAK İSTİYOR

2016 yılında sektöre adımını atan MSL Platform başarılı faaliyetleriyle yakaladığı hızlı gelişim ivmesini gelinen süreçte makine parkının zenginliğiyle taçlandırmış durumda. MSL Platform Genel Müdürü Okan Baş'la bu başarılı yolculuklarını konuştuk.

MSL Platform 2016 yılının Ocak ayında kurulan bir firma olduğunu yineleyen Baş, "2016 yılında 3 adet manlift ile bu işe başladık, şuan makine parkımızda 20 adet makaslı platform, eklembomlu platform ve örümcek platform bulunmakta. Parkımızda birçok farklı marka ürün mevcut. Marka ayrımına pek girmek istemiyorum. Kullandığımız bütün markalardan memnunuz. Mümkün olduğunca arıza ve yedek parça sıkıntısı çekmeyeceğimiz markaları tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

2018 yılının MSL Platform için oldukça iyi geçtiğine işaret eden Baş, "%100'ün üstünde bir kapasiteyle çalıştık. Ancak 2018 yılı sonuna doğru biraz düşüş oldu. 2019'da bu düşüş maalesef yine devam ediyor. Sektör bir duraklama dönemi geçiriyor.  Bu duraklama 3.çeyreğe kadar devam edecektir. O da en iyi şartlar sağlanırsa tabi" şeklinde konuştu.

Açıklamalarında yeni yatırımları hakkında da bilgi veren Baş, şunları dile getirdi: "2019 yılında da MSL Platform olarak büyümeye devam edeceğiz.  Ama yapacağımız yatırımlar platform üzerine olmayacak. Düşüncemiz inşaat ile ilgili ana ekipmanların hepsinin kiralaması üzerine yoğunlaşmak. İnşaat sektöründe sadece platform ve vinç yok. Bunların dışında birçok ekipmana ihtiyaç duyuluyor. Bizde bu ihtiyaç duyulan ekipmanların kiralamasını yapmayı düşünüyoruz. Yani inşaat sahasında kiralanabilecek hangi makinalar varsa bunların kiralamasını yapmak istiyoruz. Sektörde farklılık yaratmak istiyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol