Bu haber kez okundu.

SADECE TÜRKİYE PAZARINDA DEĞİL, ULUSLARARASI ARENADA SÖZ SAHİBİ OLMA HEDEFİNDEYİZ!

Zenkar Vinç Genel Müdürü Batuhan Zengin firma olarak uluslararası arenada söz sahibi olmak istediklerini; bunun için de Bulgaristan’da yatırıma focuslandıklarını ifade ediyor.

1988 yılında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyetlerine başlayan Zenkar Vinç, kısa sürede kurumsal yapısını tamamlayarak bölgesinin ve sektörünün önde gelen firmaları arasında yerini aldı. Bugün Türkiye'yi aşarak yurtdışında da faaliyetlerini sürdürüyor. Günümüze kadar birçok başarılı projede yer alan Zenkar Vinç, yılların deneyimi bilgi dolu uzman kadrosu ve lider imajı ile her zaman ve her yerde müşterilerinin hizmetinizde. Zenkar Vinç, 1999’da bireyselden kurumsala geçerek LTD ŞTİ oluyor. Şirketin Bulgaristan’da da bir şubesi var. Zenkar Vinç, Bulgaristan’da da aktif olarak çalışıyor. Konuyu Zenkar Vinç Genel Müdürü Batuhan Zengin ile değerlendirdik.

Zenkar Vinç’in ekimpman yapısını tanıtır mısınız?

Zenkar Vinç olarak çözüm odaklı bir iş anlayışımız var. 1 tondan 800 tona kadar her türlü vinçler, Forklift - kaldırma platformları firmamızda mevcuttur. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği ülkemizde 1988 yılından itibaren hizmet veren kuruluşumuz müşterilerimize zamanında, en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak için tüm imkanları kullanır. Yurtiçi-yurtdışı taşımacılığı ve ağır nakliyede en önemli unsurlardan biri vinç hizmetini doğru verebilmektir. Firmamız yükleme – boşaltma – taşıma – montaj – demontaj ve kiralama hizmetlerini teknolojiyle birleştirerek; zamanında ve güvenli bir şekilde minimum maliyet ile müşterilerimize çözüm sunuyor. Sepetli vinçler-manlift, insan yükselticiler, makaslı platformlar şirketimizin parkurunda yer alıyor. Bizim gibi hizmet sektörlerinde kesin bir makineye hatta iş sektörüne yönelmek at gözlüğü takıp gezmek gibidir... Eğer piyasanın isteği üzerine şekil değiştirmez iseniz sektör dışı kalıp yok olursunuz. Olabiliyorsanız sıvı gibi olun hatta gaz gibi olun ki sektör değişime başladığı andan değiştiği ana kdar dört bir yanını kaplayın ama bunun için sağlam bir irade ve finans gücüne ihtiyaç vardır. Biz, şuan için sıvı durumdayız ama bir hedefimiz var ve bu hedef yolunda 7/24 çalışma ve değişme durumundayız.

Hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Hizmetlerimizi;  Ağır Nakliyat, Lowbed, TIR Nakliyesi, Kiralık Vinçler, Sepetli Vinçler, Forklift-Kaldırma Platformları, Lowbed Ağır Nakliyat, Fabrika Montaj ve Demontaj, Yükleme, Boşaltma-İndirme, Montaj, Jeneratör Konteyner Ve Sanayi Makinaları Taşımacılığı olarak özetleyebiliriz.

GÜVEN, ÇOK ÖNEMLİ

Kurumsallaşma çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Zenkar Vinç olarak kurumsallaşmaya çok büyük önem veriyoruz. Güven, bizim olmazsa olmazımızdır. Kişilerden, kurumlara kadar hayatın her alanında güven çok önemlidir. Bizim gibi çekirdekten gelen firmaların kurumsallaşması da son derece zor ve zaman alan, emek gerektiren bir süreçtir. Zenkar olarak biz bunu başardık. Sadece Türkiye’de değil, dünyadan firmalarla çalışıyoruz. Biz vinççilerden şirketler güven istiyor. Bu konuda amiyane tabirle ağzı yanan çok firma var. Bu tür şikayetler bizlere sıklıkla geliyor. Sektörümüz adına güzel şeyler duymak bizleri memnun edecektir.

Zenkar Vinç olarak projelerinizden bahseder misiniz?

Kocaeli-İstanbul lokasyonunda sektör ne kadar aç gibi görünse de aslında çok aşırı bir makina var. Şu an bölgemiz bunu kaldırıyor. Bunun iyi tarafı müşterinin ihtiyaçları daha hızlı şekilde çözülüyor. Bizim gibi tedarikçiler açısından ise rekabetçok fazla oluyor. Fiyatlar dibe vuruyor. Makinam yatmasın diyerek çok komik fiyatlara makinaları gönderiyorlar. Evet burada potansiyel çok, iş çok ama makina da çok. Başka pazarlara yönelmemiz lazım. Biz, Zenkar olarak Bulgaristan’a yöneldik. Bulgaristan’da tek olmak istiyoruz. Aktif olarak çalışıyoruz. Makinalarımız var, parkımız var.

Türkiye genelinde nerelerdesiniz?

Türkiye genelinde bahseder isek en güncel iş olarak Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Şişecam’ın Gebze’den o bölgeye taşınmasında ve makinalarının montaj, demontaj işlerinde aktif rol alıyoruz. Bu tarz büyük organizasyonlarda Allah’a şükür şimdiye kadar kazasız belasız işlerimizi bitirdik. Platformlar, vinçler, TIRlar vb. makinalar parkurumuzda mevcuttur. Yoğun iş temposunda yıllardır yardımlaştığımız arkadaşlarımız var. Bu kardeşlikte müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük etkenlerden biridir. 

SEKTÖRLER BİRBİRİNE GÖBEKTEN BAĞLI

Seçimleri atlattık. Artık sektörler önünü daha rahat görebilir değil mi?

Tahsilat problemi tüm sektörlerin kanayan yarası. Döviz kurundaki artışlar piyasayı geriyor. Tüm sektörlerde tahsilat sıkıntısı var. Paramız değer kaybetti. Bu eksi bir durum. Seçim bitti, herkesin önünü göreceğini düşünüyorum. Hükümetimizin bu anlamda ciddi dımlar atacağını unumuyorum. Biz sektör olarak tek başımıza değiliz, diğer sektörlerle eklemli bir şekilde göbekten birbirimize bağlıyız. Ülkemiz için güzel günler olmasını umut ediyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol