Bu haber kez okundu.

SEKTÖRÜNÜN EĞİTİM ADRESİ; ACARLAR MAKİNE

Sektörünün Eğitim Adresi; Acarlar Makine

Satış sonrası hizmetlerin başarılı ve örnek firması Acarlar Makine distribütörü oldukları Dünya devi Haulotte markası ekseninde yine başarılı bir eğitim organizasyonuna imza attı.  Haulotte Ortadoğu ve Asya Eğitim Müdürü Dusko Ormanovic'i merkezlerinde ağırlayan firma, çalışanlarının teknik bilgisini güncelleyerek, kurumsal kimliğin önemine ve iş sağlığına dikkat çekti. Acarlar Makine Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu Emrah Güngör ve Haulotte Ortadoğu ve Asya Eğitim Müdürü Dusko Ormanovic'le konu hakkında görüştük.

Düzenledikleri eğitim semineri hakkında bilgi veren Acarlar Makine Satış Sonrası Hizmetler Sorumlusu Emrah Güngör, "Bugün burada verdiğimiz eğitimin içeriğini, teknik ekibimizin bilgilerinin tazelenmesi, yeni çıkan bilgilerin kendilerine iletilmesi ve sahada karşılaşacakları sorunların çözümüne dair yeni tekniklerin geliştirilmesi oluşturdu. Bu eğitim sürecimizi 4 gün olarak belirledik. İlk başta uzun yıllardır sahada olan Haulotte 12 CJ Plus  markalı aracımız üstünde hem teknik hem de teorik bir eğitim faaliyeti düzenledik.  Sonrasında akülerle ilgili yeni bir bilgilendirme yaptık" ifadelerini kullandı.

Haulotte Ortadoğu ve Asya Eğitim Müdürü Dusko Ormanovic ise yılda 2 defa bu eğitim faaliyetlerini düzenlediklerini kaydederek şunları dile getirdi: "Bu verdiğimiz oldukça detaylı ve İleri seviyede servis eğitimidir. Acarlar Makine Yetkililerinden gelen talep üzerine biz de makinaları hazırlayarak bunlar üzerinde eğitimleri verdik. Bu eğitimlerimiz teorik ve pratik olmak üzere 2 önemli bölümden oluşmakta. Bu eğitimlerle birlikte servis hizmetlerinin kalitesi de doğal olarak yukarı seviyelere çıkmakta. Ancak eğitimli bir ekip makinayı hızlı bir şekilde tamir edebilir. Yaptığımız her şey müşteri memnuniyetini zirveye taşımak için. Müşteri makinasında bir problemle karşılaştığı zaman,  gelen teknik ekibin makinaya nasıl titiz yaklaştığını, çözüme hızlı ulaşmasını, engin bilgisini görünce gerçekten de mutlu ve memnun oluyor. Bildiğiniz gibi bütün makinalar arıza yapabilir. Bizim sektörde önemli olan makinanın kalitesi kadar meydana gelen arızaların hızlı bir şekilde çözülmesidir."

Satış sonrası servis hizmetlerin, makinanın satış sürecini belirleyen en önemli unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Dusko Ormanovic "Ürün bir kere satılır, doğru. Ama verilen kaliteli satış sonrası hizmetler diğer ürünlerin satışının da önünü açar. Ortadoğu Bölgesi'nde son 3 yıldır distribütörlerimize ve müşterilerimize eğitimler vermekteyim. Bu eğitimlerimiz bile ürün satışlarını artırıyor. Ürünlerimiz yüksek teknoloji içeren ürünlerdir. Bunun yüzünden teknik servis ekibimizin hem teorik hem de pratik olarak anlamda çok iyi yetişmiş olmaları gerekiyor.  Bu sebeple Haulotte olarak hem satış sonrası servis hizmetlerimize hem de bunu gerçekleştirecek personelimizin eğitimine çok önem vermekteyiz" şeklinde konuştu.

Son kullanıcılara verdikleri eğitimle, teknik ekiplere verdikleri eğitimin birbirinden farklı olduğuna işaret eden Dusko Ormanovic ,"Son kullanıcılara makina kullanımına dair eğitimler veriyoruz. Makinanın özellikleri, neler yapabileceği ve makinanın güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağına dair verilen eğitimler bunlar" dedi.

Makinaların kalibrasyon şekillerinin önemine dikkat çeken Dusko Ormanovic, "Makinalarda kalibrasyon düzgün yapılmazsa Yeterli verimi alamazsınız ve kaza risklerini arttırırsınız. Sektörümüzde yaşanan kazalarda oldukça sık görünen bir durum bu. Hasarlı bir lastik makinanın direkt duruş pozisyonunu etkiler. Doğru akünün kullanılmaması veya akünün yanlış kullanılması makinanın potansiyelini olumsuz yönde etkiler veya Akü kontrollerini ve bakımlarını yapan kişinin kendisine zarar verir. Bunun yanı sıra yanlış bağlanan bir kablo bile makinanın yanmasına sebep olabilir. Bu yüzden makinanın bütün parçalarının düzgün bir şekilde monte edilmesi çok önemli" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol