Bu haber kez okundu.

UZMAN LİFT ALMAC PLATFORMLAR İLE SEKTÖRE YEPYENİ BİR TEKNOLOJİ KAZANDIRIYOR

Uzman Lift Genel Müdürü Mehmet Karakaya, Almac Platformlar ile sektöre yeni bir teknoloji sunduklarını ve Uzman Lift olarak inovatif çalışmalarla anılır olduklarını özellikle belirtiyor.

Sektöre kattığı yenilikler ile adından söz ettiren Uzman Lift, bu kez de Almac Platformlar ile farkını ortaya koyacak. Uzman Lift Genel Müdürü Mehmet Karakaya, yatırımlarının 2018’de de devam edeceğini söyledi.

Uzman Lift’in Almac Platformları hayırlı olsun. Uzman Lift, distrübütörlük yatırımlarına devam ediyor. Yatırımlarınızı okuyucularımıza değerlendirir misiniz?

Uzman Lift olarak farklı olmayı, sektöre farklılık kazandırmayı seviyoruz. Finlandıyalı Dino Lift gibi sektöre çok farklı tasarımlar, makinalar sunduk. Danimarkalı Smart Lift’i de bünyemize kattık. Almac, fuarlarda ve sektörel dergilerde gözümüze ilişmişti. Las Wegas’taki fuarda görmüş ve stantlarına giderek bilgi edinmiştim. İlk etapta sektörümüz için çok fazla teknolojik bir ürün diye düşünmüştüm.

KULLANICILARIMIZ YETERLİ BİLGİYE SAHİP DEĞİL

Bizim kullanıcılarımız bu makinaları nasıl kullacakları konusunda çok emin değiller. Hangi çalışma ortamlarında hangi makinayı kullanacaklarını bilmiyorlar. Sadece şu çalışma ortamında, şu yükseklikte makina istiyoruz diyorlar. Ama özellik konusunda bir bilgileeri yok maalesef. Zeminden tutun da diğer etmenlere kadar birçok farklılık var makinelerin kullanılması ile ilgili. Mesela 3. Havalimanı çalışmasında makinalarımızın son kullanıcı tarafından ne kadar az bir bilgi ile kullanıldığını gördük. Almac’ın fabrika ziyaretinde dikkatimi çeken birçok özellik oldu. İtalya’da bize fabrikada bir sunum yaptılar. Sunumda gelecek master planlarından tutun da modellere kadar çok önemli bir sunum yaptılar. Almac Makinalarını Vip Fuarı’nda tanıttık. Sabit paletliler ve dinamik paletliler zemine göre farklı özellikler ve verimlilikler içeriyor. Rampalarda, eğimlerde, çeşitli düz ortamlarda bu makinalar değişkenlik gösteriyor.

Piyasa öngörünüzü alabilir miyiz, kaç adet düşünüyorsunuz?

10*90 BB Almac modelimiz fuarda çok ilgi çekti. Ürünlerimiz fuarda test edildi. Dolar, Euro kurları şimdi çok yükseldi. Bizim hedefimiz büyük oyuncular ve kiralama firmaları. Her büyük firma 2-3 adet filolarına katar diye düşünüyoruz. Türkiye genelinde belki road show yapabiliriz. Ramazan’dan, seçimden sonra piyasaların da daha oturmasıyla beraber çalışmalarımız şekillenecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol