Bu haber kez okundu.

VERTİKAL JMG'YLE ÇOK GÜÇLÜ

Kaldırma ve taşıma ekipmanları sektörüne yeni soluklar kazandıran Vertikal Makine, uluslararası markaların Türkiye distribütörlüğünü alarak yerli piyasaya kaliteli ürünler sunan önemli firmalardan. Vertikal Makina Satış ve Kiralama sorumlusu Reis Tezcan’la firmasını ve sektörün genel gidişatını konuştuk.

Vertikal Makine’nın yaklaşık 5 yıl önce kurulan bir grup şirketi olduğunun bilgisini veren Tezcan, “Şu anda grubumuz filosunda  kiralama tarafında 200 adet platform bulunmakta.  Satış faaliyetlerimizin yanı sıra akülü mobil vinç grubunda da kiralama faaliyetlerine devam ediyoruz” dedi.

Açıklamalarında distribütörü oldukları ünlü markalara da değinen Tezcan, konu hakkında şunları dile getirdi: “Bildiğiniz üzere akülü mobil vinç markası olan İtalyan JMG’nin distribütörüyüz. Kısa bir süre önce de bu markanın 4,5-8,5 ton kapasiteli ürünlerini kiralama filomuza dahil ettik. Bu vinçler akülü olduğu ve kapalı alanlarda çalıştığı için özellikle gıda ve kimya sanayilerinde yoğun ilgi görüyorlar. Bu ürünlerimiz destek ayağı basmadan yükü kaldırabilip hareket edebiliyor. Makinada bulunan ekran sayesinde ürünün bütün hareketlerini, yükü çıkardığı metrajları, açılarını izleyebiliyorsunuz. Dolayısıyla personeli tehlikeye atabilecek bir durum söz konusu olmuyor. Ürünümüzü müşterilere operatörlü veya operatörsüz şekilde sunabiliyoruz.  Bu ürünler, yüksek katlarda, fabrikalarda montaj alanlarında, dar yerlerde, makinaların yer değişimi ihtiyaçlarında Avrupa’da oldukça popüler olan ürünler. Ülkemizde de yakın bir gelecekte çok daha yaygın bir şekilde göreceğiz bu makinaları.”

“Son Kullanıcılar Daha Çok Rağbet Görmekte”

Satışlarımız şu an son kullanıcı eksenli diyebilirim. Çünkü platform kiralama firmalarında işlerin durağanlaşmasıyla filolarda bir makine birikmesi durumu söz konusu. Bu yüzden son kullanıcılar daha çok rağbet görmekte. Satış adetlerimize baktığımızda, kiralama bölümümüzden çok daha hareketli olduğunu görüyoruz. Ülkedeki ekonomik durumdan dolayı kiralama işleri ve sektörü gerçekten de çok zor durumda. Umarım bu durum bir an evvel düzelir zira piyasadaki bu rakamlarla bu işin sürdürülebilir olmasını çok olası görmüyoruz.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol