Bu haber kez okundu.

VİNÇDER’İN YENİ BAŞKANI AHMET ALTINKUM

 “BU BİR BAYRAK YARIŞI, BAYRAĞI BENDEN SONRAKİLERE ULAŞTIRMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUM!”

VİNÇDER’in yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum oldu. Çalışkanlığı, proje odaklı çalışması ve iş disiplini ile de tanınan Altınkum, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen VİNÇDER Genel Kurul Toplantısı'dan tek aday oldu. Altunkum, yeni dönemde başkan seçilerek, kurulduğu günden bu yana VİNÇDER'de başkanlık yapan Ramazan Midilli'den görevi devraldı. Altınkum, “VİNÇDER, Türkiye’nin en önemli STK’ları arasında geliyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Ben, bayrağı Sayın Midilli başkanımdan aldım. Benden sonraki başkanlarımıza bayrağı ulaştırmak için yola çıktım. Başkanlar, yönetimler, kişiler gelip geçicidir. Asıl ve kalıcı olan VİNÇDER’dir. VİNÇDER, bir aşktır ve aşıklar sadık olur... Tüm sadakatimle, yönetim kurulu ekibimle VİNÇDER’e aşkla hizmet edeceğiz” vurgusunda bulundu.


Vinç İşletmecileri Derneği (VİNÇDER), geçtiğimiz günlerde düzenlediği Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetim kurulunu seçti. Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Ahmet Altunkum ile birlikte Yönetim Kurulu Asli Üyeleri; Sedat Coşkun, Yiğit İnan, Hamza Aydın, ve Altan Dilmaç oldu. Yönetim Kurulu Yedek Üye isimleri arasında ise Kemal Akın, Suat Saral, Zafer İlhan, İdris Midilli ve Ümit Konak yer aldı.

MİDİLLİ GÖREVİ DEVRETTİ

Seçimin ardından konuşma yapan VİNÇDER Yönetim Kurulu eski Başkanı Ramazan Midilli, derneği kurma kararı aldıkları 2007 yılından bu yana 11 yıl geçtiğini ifade ederek, “Bundan 11 yıl önce dernek olabilir miyiz, ayakta kalabilir miyiz sorularını kendimize yöneltiyorduk. Geçen bu sürede hedeflerimizin belki de sadece yüzde 20’sini hayata geçirebildik. Bu süreçte en büyük amacımız ise ayakta kalabilmekti” dedi.

DEĞİŞİM VİNÇDER’E YENİLİK KATACAK

Kurulduğu günden bu yana derneğin başkanlığını üstlendiğini belirten Midilli, değişim zamanının geldiğini ve bu değişimin, derneğe yenilik katacağını ifade etti. Derneğin, aslında sektörel bir birlik çatısı olduğunu, ayakta kalabilmesi için de sektör temsilcilerinin daha fazla destek vermesi gerektiğini vurgulayan Midilli, “Burası ancak üyelerin sağladığı desteklerle ayakta durabilir. Bu nedenle sektörü temsil edenlerin hepsinin desteğini vermesi ve burayı ayakta tutması gerekiyor. Çünkü onları temsil eden kurum burası, yani VİNÇDER” dedi.

 

YENİ YÖNETİM DERNEĞİ DAHA İLERİ TAŞIYACAK

Derneğin kuruluş yıllarında derneğe yönelik bir farkındalığın oluşmadığını ancak zaman içerisinde bilinirliğinin arttığını belirten Midilli, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “11 yılın sonunda daha bilinir bir hale geldik ve bu bilinirliğimiz her geçen yıl artmaya devam edecek. Kuruluşumuzda tek bir amacımız vardı; sektöre faydalı bir dernek oluşturmak. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Yeni yönetim, bu anlayış ile derneği daha da ileriye taşıyacaktır.” Konuşmasını tamamlayan Ramazan Midilli, Yönetim Kurulu yeni Başkanı Ahmet Altunkum’a görevini devretti.

ALTINKUM: HER ŞEYDEN ÖNCE BİR OLMALIYIZ, BİRLİK OLMALIYIZ!

VİNÇDER’in yeni Başkanı Ahmet Altunkum, kuruluşundan bu yana derneğe olan katkılarından ve emeğinden dolayı Ramazan Midilli’ye teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Bizim açımızdan dernek, şu anda ulaşabileceği en üst noktaya ulaşmış durumda ve bu süreçte Ramazan Midilli’nin büyük bir katkısı var” diyen Altunkum, “Derneğimizi ve sektörümüzü, ülkemizde ve dünyada gelir ve itibar olarak çok daha ileriye taşıma görevini bizlere vermiş olduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz” dedi. VİNÇDER’in kar amacı gütmeyen bir organizasyon olduğunu hatırlatan Altunkum, ülke ekonomisinin güçlü olmasının, sektörel birlikteliğe bağlı olduğunu hatırlattı. Üyelerimiz inşaat, endüstriyel tesisler, gemi inşa sanayini, enerji petrokimya sanayi ve benzeri sektörlere  hizmet vererek  Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sunmaktadır. Söktörümüzün iş hacimlerinin milyar dolarlarla ifade edildiğini belirten Altunkum, “İş dünyasındaki   gücümüzün tam anlaşılması için bazı rakamsal verilerinin doğru ve güvenilir toplanması gerekiyor. Ayrıca insan kaynağının kalifiye ve kaliteli olması, birliğin kurumsallaşmasının hızla tamamlanması, ancak sağılıklı ve etkili bir iletişim ile mümkündür” dedi. Derneğin aslında bir birlik anlamına geldiğini ve VİNÇDER’in de en temelde sektörel birliği ifade ettiğini belirten Altunkum, “Her şeyden önce bir olmalıyız, birlik olmalıyız. Ancak bu sayede sektörümüzü büyütüp ticari kazançlarımızı arttırabiliriz. Bu sayede ülke ekonomisine olan katkımız da arttırmış oluruz” dedi.

ÜYELERİN ORTAK İŞ ÇIKARLARINI KORUYACAĞIZ

VİNÇDER’in ileriye dönük olarak hedefleri hakkında bilgi veren Altunkum, vinç sektörünün itibarını, ticari hacmini büyütmek ve sektörü en iyi şekilde temsil etmenin temel amaçları arasında olduğunu belirtti. Türkiye başta olmak üzere uluslararası iş dünyası ve hükumetler arası ticari ilişkileri geliştirmeye odaklanacaklarını da belirten Altunkum, “Bunların yanı sıra üyelerin ortak iş çıkarlarını korumak ve iş konusundaki her türlü görüşlerinin dile getirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca Türkiye’deki sektörümüzün iş ortamının geliştirilmesi için gerekli yatırımların yapılması, iş yönetmeliklerindeki iyileştirmeleri sağlanması de çok önemli. Özellikle sektörümüzü ilgilendiren yasal değişiklikler odaklanacağımızı bir diğer önemli konu olacak” dedi.

BİRLİĞİMİZİN HEDEFLERİNİ SİZLERLE OLUŞTURACAĞIZ

Birlikte hareket ederek güçlü ve etkili bir birlik oluşturulacağına ve bu sayede ticari kazançların artacağına dikkat çeken VİNÇDER’in yeni Başkanı Ahmet Altunkum, “Birliğimizin kısa, orta ve uzun vadede hedeflerini en yakın tarihte sizlerle oluşturmayı planlıyoruz. Burada önerilerinizi son haline getirerek sizinle paylaşmayı planlıyoruz. Bilgi ve tecrübelerimizi üst üste ekleyerek büyüyeceğiz. Problemlerimizi birlikte çözeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yönetim Kurulu(biyografi)

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

FOTO - Ahmet ALTUNKUM - Yönetim Kurulu Başkanı (foto)

1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. Hareket’teki aktif çalışma hayatına 1980 yılında başlayan Altunkum, şirket içindeki muhtelif görevlerden sonra 1981 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

FOTO - Sedat COŞKUN (COŞKUN VİNÇ)– Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sedat Coşkun 1975 Almanya Hamburg'da doğdu. İlkokulu Hamburg'da bitirdi. Lise eğitiminden sonra Yıldız teknik üniversitesini kazanarak makine mühendisliği bölümünü bitirdi. 1984 yılında kurulmuş olan Coşkun Vinç firmasında, 1993 yılından itibaren Yönetici olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.  

FOTO - YİĞİT İNAM - Sayman

1988 yılında Balıkesir’de doğdu. 2011 yılında İTÜ Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Zafer Group’da yönetici olarak iş hayatına başladı. 2018 yılında A sınıfı iş güvenliği uzmanı oldu. Şu anda Zafer Group firmasında Satın alma Müdürü, İş Güvenliği ve Eğitim Departman Müdürü olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

FOTO - Hamza AYDIN - Yönetim Kurulu Asil Üye

1988 yılında Bursa’da doğdu. 2011 yılında Newyork Berkeley Üniversitesi, Uluslararası İşetme Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında aile şirketi Aydıntaş Vinç AŞ.’de Yönetici olarak işe başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

FOTO - ALTAN  DİLMAÇ - Yönetim Kurulu Asil Üye

1980 yılı İstanbul-Beykoz’da doğdu. 2000 yılından itibaren ortağı olduğu ve şirketin her kademesinde bulunarak çalıştığı Teknik Vinç firmasında şu an Şirket yönetiminde görev almakta. Evli ve üç çocuk babasıdır.

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

FOTO - Metin GÜLEÇ – Denetleme Kurulu Başkanı(foto)

1976 yılında Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde doğdu. İlköğretimini bu ilçede bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul’a gelerek tahsilini burada tamamladı.1986 kurulan Cengaver Vinç A.Ş. aile şirketinde, çocuk yaşlarda başladığı vinç operatörlüğü görevini, şu an firmanın Yönetim Kurulu Başkanı olarak, kardeşleri ile birlikte devam ettirmekte. Evli ve iki çocuk babasıdır.

FOTO - İbrahim KALMUK – Denetleme Kurulu Asil Üye(foto)

1973 Yılında Trabzon’da doğdu. Liseyi İzmit’te okuduktan sonra sırasıyla İnşaat ve İşletme fakültelerinden mezun oldu. 1994-2006 yıllarında Zetaş Zemin Teknolojisi A.Ş. firmasında görev aldıktan sonra 2001 yılında kuruluşunu gerçekleştirdikleri Yükselen Vinç Nakliyat ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti’nde 2007 yılından beri tam zamanlı ve aktif olarak görev yapmakta. Evli ve bir çocuk babası.

FOTO - Abdurrahman AYDIN– Denetleme Kurulu Asil Üye

1987 yılı istanbul doğumlu olup, aslen trabzonlu. iktisat ve kamu yönetimi ile birlikte ilahiyat fakültesi öğrenimi gördü. 1997 yılından beri kiralama sektöründe faaliyet gösteren aydın vinç kiralama firmasında 13 yıldır aktif şekilde görev almakta ve son iki senedir şirketin yönetim kurulu Başkanlığını yürütmekte. Evli ve bir çocuk babası.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

FOTO OLMAYACAK - Kemal AKINLI - Yönetim Kurulu Yedek Üye

TANITIM METNİ OLMAYACAK

FOTO gelecek - Suat SARAL - Yönetim Kurulu Yedek Üye

gelecek

FOTO – Zafer İLHAN - Yönetim Kurulu Yedek Üye

4 Haziran 1989’da İstanbul’da doğdu.2010 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Piskoloji Bölümünü bitirdikten sonra aile şirketi olan İlhanlar Vinç’te çalışmaya başladı. Evli ve 1 çocuk sahibi.

FOTO – İdris MİDİLLİ - Yönetim Kurulu Yedek Üye

1982 İstanbul Şişli’de doğdu. Aslen Gümüşhane'li. Ortaokul ve Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamlayıp, üniversite eğitiminde Dış ticaret ve İşletme Bölümlerini bitirdi. 2001 yılında aile şirketi olan Kardeşler Vinç'te göreve başlayıp, çeşitli departmanlarda hizmet verdi ve 2 yıldır İşletme Müdürü görevini yürütmekte. Evli ve 2 çocuk babası.

FOTO – Ümit KONAK- Yönetim Kurulu Yedek Üye

1976 yılında Trabzon’un un Maçka ilçesinde doğdu. Ailesinin İstanbul’a yerleşmesi üzerine 1989- 1994 yılları arasında ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.1994 yılında Konakoğlu Nakl. Otom. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. kurucu ortağı olarak sektörel faaliyetlerine başladı. 2004 yılında Konakoğlu Ltd.Şti.’nin Anadolu yakası şube müdürlüğünde görev yapmaya başladı. 2006 yılında depolama ve lojistik firması olarak kurulan  Transkonak Lojistik ve Taşımacılık San.Tic.Ltd’nin kurucu ortağı olup yöneticiliğini de yapmaktadır. Evli ve 2 erkek-1 kız çocuk babası.

DENETLEME KURULU YEDEK  ÜYELER

FOTO - F.EMRE AYHAN - Denetleme Kurulu Yedek Üye

1983 Sakarya doğumlu. Aslen Sinop’lu. Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 2007 yılından günümüze faaliyetine devam eden Fatih Platform Vinç firmasının yöneticiliğini yapmakta. Evli ve 1 çocuk babası.

FOTO – Şevket GÜNER - Denetleme Kurulu Yedek Üye

FOTO VE METİN YAYINLANMAYACAK. SADECE İSİM VE GÖREV

FOTO - Eren YILDIZTEKİN - Denetleme Kurulu Yedek Üye

7 Şubat 1983 tarihinde doğdu. Mersin Yusuf Kalkavan Anad. Lisesi ve Yıldız Teknik Ünv. Makine Müh. Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Bahçeşehir Ünv. MBA Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Hamburg Teknoloji Ünv.’de Yöneticilik Eğitimi aldı. Highlift Platforma, Alatan Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, Alatan &Doğan Jumbo Platform firmasında Genel Müdür olarak görev almakta.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol